בלוטת התריס

בלטות התריס, תת פעילות – כיצד אשווגנדה יכולה לסייע

תאוריה

תת פעילות של בלוטת התריס או אי ספיקת בלוטת תריס קלה, מוערכת שנמצאת אצל כ – 8% מהאוכלוסייה הכללית עם נטייה מוגברת אצל נשים הסובלות במיוחד מהפרעות Hashimoto Thyroiditis.
האם השימוש בצמח האשווגנדה, המשמש באופן מסורתי ברפואה ההודית להפרעות הורמונאליות, יכול לפעול כאדפטוגן להתמודדות מוצלחת עם תת פעילות של בלוטת התריס ?

פרמטרים

מחקר קליני אקראי, מבוקר פלאסבו וכפול סמיות, נערך בבית החולים Sudbhawana בווארנסי שבהודו. אצל כל 50 משתתפי הניסוי רמת הורמון בלוטת התריס עמדה על טווח של 4.5 ו- 10µIU/L ורמת סרום נורמלית של T3  ו- T4.

במשך 8 שבועות קיבלו המשתתפים בניסוי 300 מ”ג אשוגנדה (KMS-66) או פלאסבו, פעמיים ביום.
יעילות הניסוי נמדדה על ידי מדידת הסרום של בלוטת התריס כשמדדי ה-T3  וה- T4 שימשו כבסיס המדידה, במשך 4 שבועות ו- 8 שבועות.

פרמטרים פיזיקליים חיוניים והמטולוגים היו המעקב, כדי לקבוע את בטיחות ההתערבות. ארבעה משתתפים בניסוי (שניים מכל קבוצה) פרשו בהסכמה מהשתתפות בניסוי במהלך 4 השבועות הראשונים.

התוצאות

לאחר 8 שבועות המשתתפים בניסוי שלקחו את האשווגנדה הראו:

 1. ירידה משמעותית ברמת הסרום של הורמון בלוטת התריס.
 2. עליה של 18.6% בדרגת ה-T3, לאחר 4 שבועות ועליה של 41.5% לאחר 8 שבועות. שינויים בקו הבסיס היו משמעותיים סטטיסטית בהשוואה לקבוצת הפלאסבו.
 3. עליה של 9.3% בדרגת ה-T4, לאחר 4 שבועות ועליה של 19.6% לאחר 8 שבועות.
 4. 4 ממשתתפי הניסוי – 3 שקבלו פלאסבו ואחד שקיבל אשווגנדה, דיווחו על תופעות לוואי קלות וזמניות.

החוקרים סיכמו

החוקרים ציינו שהניסוי הנ”ל היה מוגבל בכמות הנבדקים ובזמן משך הניסוי והמליצו על מחקר נוסף עם קבוצת נבדקים גדולה יותר ובמשך תקופת זמן ארוכה יותר. על אף זאת החוקרים הגיעו למסקנה: “הטיפול בצמח האשווגנדה יכול להיות יעיל לאיזון מדדי בלוטת התריס במצבי תת פעילות של הבלוטה“.       

אתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה שעולה לכם מקריאת הבלוג הזה. ואתם כמובן גם מוזמנים להגיב ולשתף את הבלוג כאן בהמשך העמוד. 

מאחלת לך בריאות מלאה !!!
שיר לויתן
שיר לויתן
נטורופתית והרבליסטית קלינית

אשווגנדה - כמוסות תמצית טבעונית ואורגנית

לחץ על התמונה, לרכישת האשווגנדה ב - 20% הנחה

פוסטים נוספים על האשווגנדה:

רוצה לקחת את העניינים בידיים ולקבל ייעוץ בריאותי מקיף, הממוקד בך ?

אנחנו רוצים להזמין אותך למלא את השאלון המיוחד שהכנו עבורך, בו תוכל לבדוק האם אתה סובל מאחד או יותר מהסימפטומים הבריאותיים הנפוצים, בהתאם לבדיקת הדם שלך. לאחר מילוי ושליחת השאלון, תוכל גם להתייעץ עם הנטורופתית שלנו, שיר לויתן, שתדריך אותך לגבי הדרכים היעילות ביותר להתמודדות טבעית ובריאה עם המצב.

הרשמה לניוזלטר ולקבוצת הוואטס אפ של אלכימיסט

אנחנו מזמינים אותך להירשם לניוזלטר של אלכימיסט, בו תוכלו לקבל את המידע העדכני ביותר על פתרונות בריאות טבעיים למצבי בריאות רבים, הכוללים מחקרים וטיפים יעילים להשגת בריאות מרבית.
את כל ההדרכות האקסקלוסיביות, שנפרסם בבלוג הבריאות של אלכימיסט, תוכלו לקבל ישירות למייל שלכם או בקבוצת הוואטס אפ – בלוג הבריאות של אלכימיסט, אליה תוכלו להרשם כאן:

להרשמה לקבלת הבלוגים והעדכונים למייל שלכם, הירשמו כאן בטופס:

  אישור דיוור: מאשר לקבל את הבלוגים במייל

  2 מחשבות על “בלטות התריס, תת פעילות – כיצד אשווגנדה יכולה לסייע”

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  רשתות חברתיות

  פוסטים אחרונים

  הרשמה לניוזלטר

  רוצים ללמוד עוד על הרפואה הנטורופתית ועל סגולות צמחי המרפא ? הרשמו כאן בטופס לקבלת הניוזלטר השבועי:

   אישור דיוור: מאשר לקבל את הבלוגים במייל

   נושאים בבלוג

   פוסטים אחרונים

   למען הסר ספק, כלל התכנים באתר, לרבות המידע על המוצרים, ניתנים כסקירה כללית בלבד של גישות נטורופתיות נפוצות והם אינם מהווים תוכן רפואי, התווייתי או המלצה רפואית או תזונתית קלינית מוסמכת. כמו כן, המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי ואין בו תחליף לייעוץ רפואי או תזונתי-קליני פרטני או אחר. נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות והנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.