פיברומיאלגיה

פיברומיאלגיה – השפעות של מגנזיום כלוריד על איכות החיים במצבי פיברומיאלגיה: מחקר היתכנות.

פיברומיאלגיה כיצד ניתן להקלה עליה בעזרת המגנזיום כלוריד

פיברומיאלגיה - רקע כללי

פיברומיאלגיה היא תסמונת המאופיינת בכאב כרוני, עייפות, דיכאון והפרעות שינה. הסיבה העיקרית שלו לא ברורה. מספר מחקרים דיווחו על ירידה ברמות המגנזיום התוך תאי בחולים עם פיברו ומצאו מתאם שלילי בין רמות המגנזיום ותסמיני פיברומיאלגיה.

מטרה

לאסוף נתונים ראשוניים האם מגנזיום טרנסדרמלי יכול לשפר את איכות החיים של נשים הסובלות מהמצב הזה.
מדובר בשאלוני מטופלים וסקר שנערך במרפאה במרכז רפואי מתקדם. נרשמו 40 חולות עם אבחנה של פיברומיאלגיה. כל משתתפת קיבלה בקבוק תרסיס המכיל תמיסת מגנזיום כלוריד טרנסדרמלית והתבקשה למרוח 4 ריסוסים לכל אזור כואב פעמיים ביום במשך 4 שבועות. המשתתפות התבקשו למלא את שאלון הפיברומיאלגיה, סקר בריאות SF-36v2, וסולם אנלוגי של איכות חיים בשבוע 2 ושבוע 4.

התוצאות

24 נשים השלימו את המחקר (גיל ממוצע, 57.2 שנים; אינדקס מסת גוף ממוצע, 31.3 ק”ג/מ”ר). כל הפרמטרים שדווחו בשאלונים הראו שיפור באופן משמעותי בשבוע 2 ובשבוע 4 (ציון כולל, P = 0.001).

תוצאות ניתוח לפי פרוטוקול היו דומות: כל תת-הסולמות של ה-Revised Fibromyalgia Impact Questionnaire שופרו באופן משמעותי בשבוע 2 ובשבוע 4 (ציון כולל, P = 0.001).

סיכום

מחקר פיילוט זה מצביע על כך שמגנזיום כלוריד טרנסדרמלי מיושם על הגפיים העליונות והתחתונות עשוי להועיל לחולים עם פיברומיאלגיה.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S2095496415601959

מגנזיום ג'ל

מגנזיום כלוריד ג'ל

לחץ על התמונה, לרכישת המגנזיום אמזון ג'ל ב - 20% הנחה

אתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה שעולה לכם מקריאת הבלוג הזה. ואתם כמובן גם מוזמנים להגיב ולשתף את הבלוג כאן בהמשך העמוד. 

מאחלת לך בריאות מלאה !!!
שיר לויתן
שיר לויתן
נטורופתית והרבליסטית קלינית

הרשמה לניוזלטר ולקבוצת הוואטס אפ של אלכימיסט

אנחנו מזמינים אותך להירשם לניוזלטר של אלכימיסט, בו תוכלו לקבל את המידע העדכני ביותר על פתרונות בריאות טבעיים למצבי בריאות רבים, הכוללים מחקרים וטיפים יעילים להשגת בריאות מרבית.
את כל ההדרכות האקסקלוסיביות, שנפרסם בבלוג הבריאות של אלכימיסט, תוכלו לקבל ישירות למייל שלכם או בקבוצת הוואטס אפ – בלוג הבריאות של אלכימיסט, אליה תוכלו להרשם כאן:

להרשמה לקבלת הבלוגים והעדכונים למייל שלכם, הירשמו כאן בטופס:

  אישור דיוור: מאשר לקבל את הבלוגים במייל

  רוצה לקחת את העניינים בידיים ולקבל ייעוץ בריאותי מקיף, הממוקד בך ?

  אנחנו רוצים להזמין אותך למלא את השאלון המיוחד שהכנו עבורך, בו תוכל לבדוק האם אתה סובל מאחד או יותר מהסימפטומים הבריאותיים הנפוצים, בהתאם לבדיקת הדם שלך. לאחר מילוי ושליחת השאלון, תוכל גם להתייעץ עם הנטורופתית שלנו, שיר לויתן, שתדריך אותך לגבי הדרכים היעילות ביותר להתמודדות טבעית ובריאה עם המצב.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  פוסטים אחרונים

  מהו ציר המעי-מוח?

  האם היו לכם ‘פרפרים בבטן’ לפני מבחן? או התאבלתם כל כך עד שאיבדתם את התיאבון? פלורת המעי ממלאת תפקיד מפתח בשמירה על בריאות הגוף –

  קרא עוד »

  למען הסר ספק, כלל התכנים באתר, לרבות המידע על המוצרים, ניתנים כסקירה כללית בלבד של גישות נטורופתיות נפוצות והם אינם מהווים תוכן רפואי, התווייתי או המלצה רפואית או תזונתית קלינית מוסמכת. כמו כן, המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי ואין בו תחליף לייעוץ רפואי או תזונתי-קליני פרטני או אחר. נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות והנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.