הצהרת נגישות

אנחנו באלכימיסט מאמינים כי אתרי אינטרנט צריכים להיות נגישים לכולם ולכן אנו רואים בהנגשת האתר זכות וגם חובה.

אתר זה עומד בדרישות תקנות שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות (התאמות נגישות לשירות), התשע”ג 2013.
התאמות הנגישות בוצעו עפ”י המלצות התקן הישראלי (ת”י 5568) לנגישות תכנים באינטרנט ברמת AA ומסמך WCAG 2.1  הבינלאומי.
הבדיקות נבחנו לתאימות הגבוהה ביותר עבור דפדפנים chrome Firefox ו- Internet Explorer Aplle safari Mozilla Opera Microsoft Edge.
האתר מספק מבנה סמנטי עבור טכנולוגיות מסייעות ותמיכה בדפוס השימוש המקובל להפעלה עם מקלדת בעזרת מקשי החיצים, Enter ו- Esc ליציאה מתפריטים וחלונות. ראו סעיף תפעול האתר החל מסעיף 1 למטה.
מותאם לתצוגה בדפדפנים הנפוצים ולשימוש בטלפון הסלולארי.
באתר זה מותקן רכיב נגישות מתקדם והוא מצוי במרכז האתר בצידו השמאלי של כל דף באתר.

אתר זה משתמש בטכנולוגיות שונות שנועדו להפוך אותו לנגיש ככל האפשר ובכל עת. אנו משתמשים בממשק נגישות המאפשר לאנשים עם מוגבלויות ספציפיות להתאים את ממשק המשתמש של האתר ולעצב אותו לצורכיהם האישיים.

בנוסף, האתר משתמש באפליקציית מבוססת בינה מלאכותית שפועלת ברקע ומיעלת את רמת הנגישות באתר ללא הרף, מתאימה את הפונקציונליות של שפת HTML להתנהגות הגולשים העיוורים המשתמשים בקורא מסך, ומתאימה את פונקציות המקלדת לטובת משתמשים עם ליקויים מוטוריים.

באתר מיושמת טכניקת ARIA לצד שינויים התנהגותיים שונים כדי להבטיח שמשתמשים עיוורים המשתמשים בקורא מסך יוכלו לקרוא, להבין וליהנות מהתכנים באתר. ברגע שהמשתמש נכנס לאתר עם קורא מסך, הוא מקבל מיד הנחייה להיכנס לפרופיל קורא מסך כדי לתפעל ביעילות את האתר. האתר מכסה כמה מהדרישות החשובות ביותר למשתמשים עם קורא מסך.

ממשק הנגישות תומך בשפה בעברית  וב – 15 שפות נוספות.

 1. אופטימיזציה של קורא מסך

  הפעלת תהליך שלומד את כל מרכיבי האתר כדי להבטיח תאימות מתמשכת גם בעת עדכון האתר מעת לעת. מספקים נתוני ARIA משמעותיים כגון תוויות טפסים מדוייקות, תיאורים של אייקונים הניתנים לפעולה ( סמלים של מדיה חברתית, סמלי חיפוש, סמלי עגלה וכו’ ), הנחיית אימות עבור קלט טפסים, תפקידי אלמנטים כגון לחצנים, תפריטים, חלונות קופצים ועוד. בנוסף, מתבצעת סריקה של כל תמונות האתר ומסופקת תיאור המבוסס על תמונה/ אובייקט- זיהוי מדוייק ומשמעותי עבור תמונות ללא תיאור/ טקסט אלטרנטיבי. כמו כן מתבצע חילוץ טקסטים ואובייקטים מתוך התמונה באמצעות זיהוי תווים אופטי OCR. הודעה אוטומטית להפעלת קורא המסך מתבצעת באמצעות ALT + 1 . כל ההתאמות הללו תואמות לקוראי מסך שונים כדוגמת JAWS , NVDA,  VOICEOVER,.TALKBACK.

 2. אופטימיזציה של ניווט המקלדת

   תהליך זה מבצע תאימות של קוד HTML והתנהגויות נוספות באמצעות קוד JS , הניווט באתר מתבצע באמצעות TAB או SHIFT + TAB ולסגור אותם באמצעות מקש ESC , לחצני הפעלה וקישורים מפעילים באמצעות מקש ENETR, ניווט באמצעות תיבות בחירה וסימון מתבצע באמצעות החיצים במקלדת ומילוי תיבות הסימון מתבצע באמצעות מקש הרווח או ENTER. כמו כן ניתן לדלג על תוכן באמצעות מקש ALT +2.  מקשי קיצור נוספים: M לתפריטים, H לכותרות, F לטפסים , B ללחצנים, G לגרפיקה ואיורים.

לקויות הנתמכות באתר שלנו:

 • אפילפסיה – בעלי לקות זו יכולים להשתמש בבטחה ולהמנע מסיכון להתקפים הנובעים מהנפשות מהבהבות או שילובי צבעים לא תואמים.
 • לקות ראייה – האתר מותאם לרוב לקויות הראייה כגון גלאוקומה, קטרקט ונוספים.
 • לקות קוגנטיבית – מספקת תכונות מסייעות שונות כדי לעזור לבעלי לקות אוטיזם, דיסלקציה ונוספים ע”י התמקדות במרכיבים חיוניים CVA.
 • לקות ADHD – מפחית משמעותית את ההפרעות והסחות הדעת ומאפשר לקרוא ולהתמקד באלמנטים החיוניים בקלות.
 • משתמשים עיוורים ( קורא מסך ) – תואמות למשתמשים אשר במחשבם מותקן קורא מסך מסוג JAWS , NVDA,  VOICEOVER,.TALKBACK.
 • ליקווי מוטורי – מאפשר ניווט באמצעות מקשי המקלדת TAB או SHIFT + TAB ולסגור אותם באמצעות מקש ESC , לחצני הפעלה וקישורים מפעילים באמצעות מקש ENETR, ניווט באמצעות תיבות בחירה וסימון מתבצע באמצעות החיצים במקלדת ומילוי תיבות הסימון מתבצע באמצעות מקש הרווח או ENTER. כמו כן ניתן לדלג על תוכן באמצעות מקש ALT +2.  מקשי קיצור נוספים: M לתפריטים, H לכותרות, F לטפסים , B ללחצנים, G לגרפיקה ואיורים.

התאמות נוספות של ממשק המשתמש עיצוב וקריאות:

 • התאמת גופנים – ניתן להגדיל או להקטין את גודל הגופן, סוג הגופן, מרווחים ויישור, גובה הקו ועוד.
 • התאמת צבעים – המשתמשים יכולים לבחור ניגודיות צבעים שונה כגון בהיר, כהה, הפוך ומונוכרום, להחליף צבעים לכותרות, טקסטים ורקעים על מלמעלה מ – 7 אפשרויות שונות.
 • אנימציות – משתמשים אפילפטיים יכולים להפסיק את כל האנימציות בלחיצת כפתור, אנימציות הנשלטות על ידי מעברי CSS ומעברי GIF וסרטונים.
 • הדגשת תוכן – המשתמש יכול להדגיש תוכן נבחר וחיוני כגון כותרות או קישורים.
 • השתקת אודיו – משתמשים כבדי שמיעה יכולים  להשתיק את כל קבצי השמע הנפתחים אוטומטית בלחיצת כפתור על מנת לא לחוות כאבי ראש או בעיות אחרות.
 • לקות קוגנטיבית – אנו מאפשרים שימוש המנוע חיפוש המקושר לויקיפדיה וויקימילון כדי לפעמח ראשי תיבות, סלנגים וביטויים אחרים.
 • פונקציות נוספות – אנו מאפשרים למשתמשים לשנות  את צבע וגודל הסמן, , להפעיל מקלדת וירטואלית ועוד פונקציות רבות אחרות

** לעסק זה אין סניף או משרד פיזי המקבל קהל ו/או את משתמשי האתר **

למרות מאמצינו המרובים להתאים את האתר לצרכיו של כל אחד ואחת מהמשתמשים, עדיין עשויים להיות דפים או אזורים באתר שאינם מונגשים במלואם, נמצאים בתהליך נגישות או שלא נמצא להם פתרון טכנולוגי הולם ומתאים כדי להנגישם, ולמרות זאת אנחנו משפרים ללא הרף את נגישות האתר, מוסיפים משפרים ומתקנים על מנת להגיע לרמת נגישות אופטימלית לכל משתמש. באם מצאתם כי יש מקום לשיפור , הינכם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות טופס יצירת קשר באתר. הצהרת נגישות זו נכתבה ביום 26.12.2022 ומעודכנת ליום 26.12.2022.

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקהחזור לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Available Coupons
   15% Get 15% off הנחה 15%
   20 Get 20% off
   adi-amazonails Get 20% off
   adi-amazonbeauty Get 20% off
   adi-amazongel Get 20% off
   adi-amazonspray Get 10% off
   adi-ashwagandha Get 20% off
   adi-astaxanthin Get 25% off
   adi-cleanzon Get 20% off
   adi-cordyceps Get 25% off
   adi-curcumin Get 20% off
   adi-diamazon Get 20% off
   adi-gimnema Get 20% off
   adi-green Get 20% off
   adi-guarana Get 20% off
   adi-kaldid Get 25% off
   adi-macacaps Get 20% off
   adi-macadona Get 20% off
   adi-macadrops Get 20% off
   adi-magnesiumgel Get 20% off