אסטקסנטין

אסטקסנטין – באילו תחומי בריאות הוא יכול לעזור לנו ?

אסטקסנטין הוא נוגד חימצון מוביל שיכול לעזור לנו במגוון רחב של בעיות רפואיות.

אחד מנוגדי החמצון העוצמתיים, ונכון להיום העוצמתי והיעיל ביותר הוא האסטקסנטין. על פי מחקרים אחרונים, האסטקסנטין נספג בגוף בצורה מושלמת, לוכד רדיקלים חופשיים באפקטיביות רבה, מסייע להאיץ את הפעילות של נוגדי חמצון אחרים המצויים בגופנו, חזק פי 6,000 מוויטמין C ופי 800 מ-Q10, והוכח כבעל טווח רחב של יתרונות בריאותיים.

אסטקסנטין הוא בעצם קרטנואיד בעל פיגמנט אדמדם שמספק לתאים הגנה מעולה מפני חמצון ודלקת, ובכך מפחית את הסיכוי לפתח מחלות רבות. הוא מופק מאצה שנקראת המטוקוקוס פולאביס (Haemafoccous Pluvialis), דומה במבנה שלו לקרוטנואיד בטא קרוטן, ונחשב לרכיב הטבעי החזק ביותר במשפחת הקרוטנואידים!

‘נוגד חמצון’ הוא מונח שגור בלשוננו, אבל אנחנו לא תמיד מבינים לשם מה אנחנו צריכים אותו, ומה התועלת הבריאותית שלו. אז תנו לנו לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ולהכיר לכם את נוגד החמצון היעיל בעולם!

הקרוטנואידים, שמעתם עליהם? זו קבוצה של פיגמנטים אורגניים המצויים בטבע. הם אלה שבעצם נותנים לירקות ולפירות את הצבע שלהם, והם אלה שמספקים לגוף האדם נוגדי חמצון חזקים. התפקיד של נוגדי החמצון הללו הוא לווסת ולנטרל את ההשפעה המזיקה של הרדיקלים החופשיים שנוצרו בגוף כתוצאה מחשיפה לזיהומים, חיידקים ורעלים בסביבתנו.

כשהגוף חלש ופגיע, הרדיקלים החופשיים, אותן מולקולות לא יציבות הנוצרות במצב של חמצון, מתחילות לפגוע במבנים השונים של הגוף, ובכך עלולות להאיץ תהליכי זקנה ומחלות שונות, כמו: מחלות לב, אלצהיימר וסרטן. כדי להתמודד עם המצב הזה, עלינו לספק לגוף שלנו נוגדי חמצון שיבלמו את תגובת השרשרת הזאת.

שימושים באסטקסנטין

מח ומערכת העצבים
לאסטקסנטין יכולת לעבור את המחסום דם-מוח (BBB) ועל כן הוא מסוגל לפעול באופן ישיר על תאי עצב. תכונות אנטי דלקתיות ונוגדות חמצון אלה מובילות לאפקט מגן על המוח ומערכת העצבים. אסטקסנטין נמצא בשימוש במחלות ניווניות של המח כמו אלצהיימר ופרקינסון, ויש בו כדי לסייע בשיפור בהפרעות קוגניטיביות בקרב מבוגרים שהתלוננו על שכחה הקשורה לגיל.

לב וכלי דם
רמות גבוהות של שומנים וכולסטרול בדם מהוות גורם סיכון משמעותי למחלות לב וכלי דם. מחקרים מצביעים על כך שנטילה של אסטקסנטין מפחיתה שומנים הנקראים טריגליצרידים ומגבירה רמות כולסטרול מסוג HDL (כולסטרול טוב) באנשים עם כולסטרול גבוה. נטילת אסטקסנטין מפחיתה את רמות הכולסטרול הכלליות, את רמות כולסטרול LDL (כולסטרול רע) ורמות הטריגליצרידים באנשים עם שיעורי כולסטרול לא תקינים ובלתי מאוזנים. כמו כן, אסטקסנטין משפר את תפקוד שריר הלב, את האלסטיות של כלי הדם ואת זרימת הדם. תודות לכך, הוא מסייע בהורדת הסיכון למחלות לב וכלי דם.

פעילות גופנית ומניעת פציעות
פעילות גופנית מוגברת מובילה להצטברות רדיקלים חופשיים ולחץ חמצוני הקשור בהתפתחות כאבי שרירים, חולשה ועייפות. אסטקסנטין לוכד רדיקלים חופשיים באפקטיביות רבה והוא נחשב ליעיל בעניין זה אף יותר מקרטנואידים רבים אחרים. יכולותיו נוגדות החמצון מאפשרות לו לשפר את פעילות השרירים, להגביר סיבולת ולהפחית כאבים לאחר אימון גופני. כמו כן, אסטקסנטין מסייע להתאוששות לאחר פעילות גופנית על ידי תמיכה בתהליכי תיקון שריר וייצור אנרגיה.

תהליכי שמירה וירידה במשקל
מחקרים הראו כי נטילת אסטקסנטין מגבירה ניצול של שומנים בזמן אימונים גופניים ועל כן מובילה לירידה באחוזי השומן ותורמת לירידה במשקל. האצה הנ”ל מביאה לירידה בשומנים מסוג טריגליצרידים ותורם להפחתת שומנים בדם. יש בה כדי להגביר תהליכי חילוף חומרים ולעכב עלייה במשקל. במחקרים רבים נמצא שכאשר נעשה שילוב בין נטילת אסטקסנטין ופעילות גופנית, האפקט המתקבל מבחינת ירידה בשומן מתעצם עשרות מונים (גם בדיאטות רוויות שומן).

דלקות כרוניות (דלקת שקטה)
דלקות הן תגובות טבעיות (ורצויות) של מערכת החיסון כנגד מחוללי מחלה כגון זיהומים, פציעות או גירויים. מרבית הדלקות הן נקודתיות ואקוטיות (Infection), ועל כן חולפות עם פתרון המצב. אולם במידה שהגוף מתקשה להתגבר על מחוללי המחלה לחלוטין, יכולה להתפתח דלקת הנמשכת לאורך זמן. דלקת זו, הפועלת ללא הפסקה ועל “אש קטנה”, יוצרת נטל לא פשוט על הגוף. זוהי הדלקת הכרונית (Inflammation) אשר ההתמודדות עמה היא יומיומית.
דלקות כרוניות יכולות להיות קשורות למצבים שונים לרבות סרטן, מחלות לב, השמנה, מחלות דם, אסטמה, אלצהיימר, תסמונת המעי הרזי, דלקות פרקים ועוד. אסטקסנטין, בתור נוגד חמצון בעל יכולות אנטי דלקתיות, עשוי להיות פתרון אפקטיבי לדלקות כרוניות שונות. יכולותיו נוגדות החמצון של האסטקסנטין מאפשרות לו לבצע “רגולציה” של מערכת החיסון ובכך להביא להפחתה בדלקות כרוניות.

בעיות עיניים ושיפור נזקים ברשתית בעין
אסטקסנטין ייחודי בכך שהוא עובר דרך מחסום הדם-מח ומחסום הרטינה. תכונות אשר מקנות לו חשיבות רבה בסיוע בטיפול בבעיות עיניים שונות. לדוגמה, ניוון מקולרי גילי (נק”ג) הוא מחלת עיניים הקשורה לגיל, אשר מאופיינת עם פגיעה במרכז הרשתית וכפועל יוצא מכך – פגיעה בראייה. זוהי מחלה הנחשבת, ביחד עם קטרקט, לסיבה השכיחה ביותר לאיבוד ראייה באוכלוסייה מעל גיל 50. 

מחקרים מראים כי נטילת אסטקסנטין עשויה לשפר את הנזק במרכז הרשתית בקרב אנשים הסובלים מאיבוד ראייה המקושר לגיל מחמת ניוון מקולרי. יתרה מזו, בכל הנוגע להתמודדות עם ניוון מקולרי גילי, אסטקסנטין נמצא יעיל באופן משמעותי גם ביחס לקרוטנואידים אחרים.
מעבר להתמודדות על נק”ג, אסטקסנטין יעיל בסיוע לבעיות עיניים נוספות כגון מחלות עיניים דלקתיות, גלאוקומה, נאורופתיה סוכרתית, פגיעות בורידי העיניים, פגיעות בעורקי העיניים, בצקות במקולה שמקורן בציסטות ועוד.

שיפור תסמיני הפרעה בעיכול
תסמיני הפרעה בעיכול כוללים כאבי בטן, תחושת מלאות, צרבת ובחילה. חוקרים מצאו כי נטילה יומית של אסטקסנטין עשויה להפחית תסמינים בקרב אנשים עם הפרעה בעיכול. נראה כי ההשפעה המיטבית מתרחשת אצל מטופלים עם הפרעת עיכול שמקורה בהדבקה בחיידק הליקובקטר פילורי (חיידק שכיח מאוד בגיל המבוגר המהווה גם גורם סיכון לסרטן הקיבה).

התמודדות עם אי-פוריות גברית
כ-15% מהזוגות המנסים להיכנס להיריון לא יצליחו לעשות זאת באופן ספונטני, והסיבה במחצית מהמקרים נובעת מהפרעות בפוריות הגבר. אי פריון גברי הנה תופעה הפוגעת בכ-7% מהגברים והגורמים לה יכולים להיות גנטיים, הורמנליים, התנהגותיים (למשל, עישון) ועוד. חוקרים מצאו כי נשים עם בני זוג הסובלים מאי-פוריות גברית הנוטלות אסטקסנטין בעלות סיכוי מוגבר להיכנס להיריון.

הפחתת תסמינים של גיל המעבר
גיל המעבר בנשים מתחיל עם היפסקות המחזור החודשי בעקבות ירידה בהורמונים נשיים. הגיל הממוצע בו מפסיק המחזור בנשים בישראל בו הנו 48-49. לגיל המעבר תסמינים רבים כגון גלי חום, הזעה מוגברת, כאבי מפרקים, שינויים במצב הרוח והפרעות בשלפוחית השתן. נטילה של אסטקסנטין באופן יומי הראתה הפחתה של תסמינים רבים של גיל המעבר.

הקלת דלקת מפרקים שגרונית
דלקת מפרקים שגרונית הנה מחלה אוטואימונית הפוגעת לרב במפרקים קטנים של אצבעות כף היד והרגל, אך גם מפרקים נוספים יכולים להיפגע. תסמיני המחלה הינם כאב, אודם ונפיחות במפרקים הפגועים. מחקרים מצאו כי נטילה של מוצרים המשלבים אסטקסנטין מפחיתה כאבים ומשפרת את התחושה ואורח חייהם של חולים בדלקת מפרקים שגרונית.

הפחתת נזקי שמש ושיפור קמטי העור
אצות הים המייצרות את הקרוטנואיד אסטקסזנטין עושות זאת לפי המחקר בשביל להגן על עצמן מפני קרינת השמש ומפני עודף קרינה אולטרה סגולה (Ultra-violet הידועה גם כ-UV). מנגנון הגנה זה הטמון באסטקסנטין יכול לסייע גם לבני אדם מפני כוויות השמש, ובפרט במדינה כמו ישראל.
כידוע, קרינת השמש פוגעת בעור ומהווה את הגורם המרכזי להזדקנות שלו. אסטקסנטין מפחית נזקים עוריים הנגרמים על ידי השמש ונטילתו מסייעת בהפחתת אדמומיות ויובש של העור הנגרמים על ידי קרני UV. כמו כן, נטילת אסטקסנטין משפרת את הלחות וההזנה של העור, משפרת את האלסטיות של העור הנפגעת מנזקי השמש ומפחיתה קמטים בקרב נשים וגברים כאחד.

אתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה שעולה לכם מקריאת הבלוג הזה.
ואתם כמובן גם מוזמנים להגיב ולשתף את הבלוג כאן בהמשך העמוד. 
מאחלת לכם בריאות מלאה !!!
שיר לויתן
שיר לויתן
נטורופתית והרבליסטית קלינית

כאן תוכלו לרכוש הביתה את כמוסות האסטקסנטין של אלכימיסט, במחירי הנחה מיוחדים - מארז יחיד ומארז שלישייה:

רוצים להישאר מעודכנים בטרנדים ובטיפים האחרונים בתחום הבריאות הטבעית ?

אם כן, אז אנחנו באלכימיסט כאן בשבילכם

 • בניוזלטר שלנו, שנשלח פעם בשבוע לכל רשימת התפוצה שלנו, תקבלו את כל ההדרכות המתפרסמות בבלוג הבריאות הטבעית של אלכימיסט.
 • הצוות שלנו הינו בעל ידע רב ויש לו את המשאבים לתשובות לשאלות הקשורות לבריאות שלכם.
 • אנחנו נבצע עבורכם את החיפוש והמחקר. ואתם תישארו בעניינים, עם כל הטרנדים הכי עדכניים בבריאות ובאורח חיים בריא. תקבלו גישה לשפע של מידע על שיטות בריאות טבעיות, כולל טיפים ועצות מומחים.
 • תקבלו גם את כל המידע העדכני, על הפורמולות הטבעיות האחרונות, לשילוב בשגרת הבריאות היומיומית שלכם.
 • וזה לא הכל ! תקבלו גם הצעות בלעדיות, הנחות ומבצעים על המוצרים והשירותים שלנו.

 אל תחכו להתחיל את המסע שלכם לעבר בריאות מיטבית. הירשמו עכשיו ותנו לניוזלטר שלנו להיות המדריך שלכם לחיים בריאים ומאושרים יותר:

  אישור דיוור: מאשר לקבל דיוור ועידכונים במייל ובוואטסאפ

  רוצה לקחת את העניינים בידיים ולקבל ייעוץ בריאותי מקיף, הממוקד בך ?

  אנחנו רוצים להזמין אותך למלא את השאלון המיוחד שהכנו עבורך, בו תוכל לבדוק האם אתה סובל מאחד או יותר מהסימפטומים הבריאותיים הנפוצים, בהתאם לבדיקת הדם שלך. לאחר מילוי ושליחת השאלון, תוכל גם להתייעץ עם הנטורופתית שלנו, שיר לויתן, שתדריך אותך לגבי הדרכים היעילות ביותר להתמודדות טבעית ובריאה עם המצב.

  4 מחשבות על “אסטקסנטין – באילו תחומי בריאות הוא יכול לעזור לנו ?”

  1. דליה מיכאלי

   א.אני רוצה להתחיל לצרוך אסטקסנטין, רציתי לשאול אם אני סובלת מבלוטת התריס ולחץ דם גבוהה, האם זה אפשרי ומה המינון.
   ב. בעלי עבר צינטור לפני חצי שנה, לוקח מדללים אם זה בסדר

   1. שיר לויתן

    שלום רב
    מוזמנת ליצור עמי קשר לקבלת יעוץ פרטני בטלפון 0545555206.
    מה הבעיה בבלוטת התריס?
    אין בעיה לשלב אסטקסנטין ביל”ד.
    ניתן לשלב אסטקסנטין במקביל לנטילה של מדללי דם, מומלץ להפריד שעתיים אחד מהשני.

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  פוסטים אחרונים

  למען הסר ספק, כלל התכנים באתר, לרבות המידע על המוצרים, ניתנים כסקירה כללית בלבד של גישות נטורופתיות נפוצות והם אינם מהווים תוכן רפואי, התווייתי או המלצה רפואית או תזונתית קלינית מוסמכת. כמו כן, המידע באתר אינו מיועד להנחות את הציבור או לשמש לגביו כהמלצה, הוראה או עצה לשימוש, לשינוי או להורדה של תרופה כלשהי ואין בו תחליף לייעוץ רפואי או תזונתי-קליני פרטני או אחר. נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות והנוטלים תרופות מרשם – יש להיוועץ ברופא לפני השימוש בתוספי תזונה.

   

  0
   0
   העגלה שלך
   העגלה שלך ריקהחזור לחנות
    Calculate Shipping
    Apply Coupon
    Available Coupons
    15% Get 15% off הנחה 15%
    20 Get 20% off
    adi-amazonails Get 20% off
    adi-amazonbeauty Get 20% off
    adi-amazongel Get 20% off
    adi-amazonspray Get 10% off
    adi-ashwagandha Get 20% off
    adi-astaxanthin Get 25% off
    adi-cleanzon Get 20% off
    adi-cordyceps Get 25% off
    adi-curcumin Get 20% off
    adi-diamazon Get 20% off
    adi-gimnema Get 20% off
    adi-green Get 20% off
    adi-guarana Get 20% off
    adi-kaldid Get 25% off
    adi-macacaps Get 20% off
    adi-macadona Get 20% off
    adi-macadrops Get 20% off
    adi-magnesiumgel Get 20% off